fbpx

Usługi

ZAPOZNANIE Z MIEJSCEM

Przeprowadzamy wywiad z właścicielem czworonoga, dzięki któremu poznajemy charakter pupila oraz oczekiwania względem pielęgnacji, strzyżenia. Dopytujemy czy pupil posiada ewentualne schorzenia lub alergie.

Dajemy czas naszemu czteronożnemu klientowi na oswojenie się z miejscem. Włączamy relaksującą muzykę, głaszczemy, rozmawiamy. Jest to etap w którym wykorzystujemy wypracowane umiejętności redukowania stresu i psychologii zwierzęcej, co bezpośrednio przekłada się na komfort pupila i jego spokój.

KĄPIEL

Kluczowy etap pielęgnacji składa się z:
– kąpieli wstępnej, czyli takiej podczas której korzystamy z szamponów głęboko oczyszczających, wnikających w głąb sierści.
-mycia zasadniczego z zastosowaniem dedykowanych preparatów do danego rodzaju sierści.

Zastosowanie profesjonalnych kosmetyków ma na celu podkreślić naturalny kolor sierści oraz wydobyć piękno okrycia: szorstkiego, miękkiego, puszystego.

ODŻYWIENIE WŁOSA

Naniesienie preparatów wzmacniających sierść i nadających połysku / zmatowienia dostosowanych do konkretnego typu sierści.

ROZCZESYWANIE

Korzystając ze specjalnych szczotek groomer zaczyna czesanie sierści a przy pomocy grzebieni rozbija kołtuny czy sfilcowane włosy.

STRZYŻENIE / TRYMOWANIE

Zabieg strzyżenia pozwala utrzymać skórę i włos we właściwej kondycji oraz podkreślić urok pupila. Strzyżenie psów wykonywane jest według wzorca FCI czyli wzorca strzyżenia psa względem jego rasy lub wedle Twojego indywidualnego życzenia.

Trymowanie polega na usunięciu starego włosa, co w dużym stopniu eliminuje gubienie sierści i poprawia jego kondycję. Przeprowadzony zabieg trymowania pozwala skórze lepiej oddychać.

Szata staje się żywsza, lżejsza, przyjemniejsza w dotyku i oddaje właściwy kolor sierści. Zabieg stosowany jest u psów szorstkowłosych.

HIGIENA

Pielęgnacja uszu / oczu
Użycie specjalistycznych środków wspomagających zachowanie czystości, a co za tym idzie zmniejszających możliwość wystąpienia infekcji. Depilacja wewnętrznej części ucha w celu poprawienia wentylacji.

Pielęgnacja łapek
Obcinanie pazurków oraz wycinanie włosów pomiędzy opuszkami. Obcinanie pazurków umożliwia pupilom prawidłowe funkcjonowanie i chroni je przed zwyrodnieniem łapek. Dlatego pielęgnacja pazurów to nie tylko estetyka, ale i dbanie o zdrowie naszych czworonogów (ograniczenie ryzyka wbijania się pazurków w skórę, ich zawijania i stawiania łap pod złym kątem).

KONSULTACJE BEHAWIORYSTY

Dyplomowany behawiorysta i psycholog mający doświadczenie w pracy w schronisku pomoże ci zbudować prawidłową relację ze swoim czworonogiem, zrozumieć jak twój przyjaciel postrzega otaczający go świat oraz wypracować właściwe metody i ćwiczenia korygujące zachowania.

Eliminowanie niepożądanych zachowań (skakanie, szczekanie, zachowania dewastacyjne) prowadzenie terapii behawioralnej psów lękliwych, nadpobudliwych, budowanie prawidłowej komunikacji człowiek-pies, dziecko-pies, socjalizacja szczeniąt.

Po zapoznaniu się z problemami, analizie oraz przeprowadzonym wywiadzie wyciągnięte zostaną wnioski i zaplanowane działania.

MASAŻ

Technika masażu i poziom nacisku dostosowany jest do konkretnego psa czy kota. Z uwagi na fakt, iż podczas masażu wydzielana jest serotonina, zwierzę uspokaja się, co wpływa na obniżenie stresu u pupila. Masaż wpływa na przepływ krwi, kondycję skóry i gęstość sierści. Jest również doskonałą okazją do tego, by zauważyć ewentualne zmiany na jego ciele.

Masaż trwa około 20 – 40 min.